سرفصل دوره تعمیرات برد

 دوره عیب یابی و تعمیر انواع برد الکترونیکی

« صنعتی ، پزشکی ، لوازم خانگی و تجاری »

به روش مهندس عسگرزاده

*با قابلیت کار در تمام دنیا *

بر اساس استانداردهای بین المللی تست و کنترل کیفیت تولید کنندگان بین المللی تجهیزات الکترونیکی در سه سطح آموزشی به شرح زیر برگزار می شود:

سطح مقدماتی :

پس از آموزش قطعه شناسی و نقشه خوانی در این دوره ، کارآموز تست و عملکرد قطعات پایه در الکترونیک را فرا می گیرد و ضمن بدست آوردن توانایی کار با مولتی متر ، منبع تغذیه و سایر تجهیزات ساده اندازه گیری با نمونه سازی بردهای الکترونیکی سبک و یادگیری تحلیل عملکرد آنها وارد دنیای زیبای الکترونیک می شود.

دستاورد این دوره شامل نقشه خوانی و قطعه شناسی الکترونیک به همراه ساخت بردهای الکترونیکی از روی نقشه مدار و همچنین عیب یابی مدارات مختلفی است که ضمن استفاده  از منابع تغذیه خطی و یا خازنی ، بر روی فیبر مدارچاپی آن کمتر از 50 قطعه الکترونیکی آنالوگ موجود باشد.

بعنوان مثال : برد الکترونیکی پکیج ، فن کوئل ، دزدگیر یا یخچال فزیزرهای ساده  و همچنین  مدار های آمپلی فایر ، رقص نور ، فلاشر چندکانال ،  رادیوهای ترانزیستوری از جمله مدارهایی هستند که کاراموز تازه کار می تواند انها را عیب یابی و تعمیر کند.

سطح نیمه حرفه ای:

فراگیری مفاهیم تحلیل و عملکرد بردهای دیجیتال در کنار مدارات آنالوگ ، قدرت تحلیل کارآموز را افزایش داده و دامنه ترسیم بلوک دیاگرام  هر برد الکترونیکی را در وی افزایش خواهد داد.

در این دوره کارآموز با مفاهیم استخراج نقاط تست بیشتر آشنا می شود و علاوه بر مهارت های تست سرد و تست گرم  که در دوره مقدماتی بدست آورده است ضمن کار با اسیلوسکوپ با شکل موج های انواع مدارهای الکترونیکی آشنا می شود و ضمن تکمیل بلوگ دیاگرام تکمیل شده با نقاط تست مختلف ، براحتی می تواند هر نوع برد الکترونیکی تک CPU و آنالوگ را تحلیل و  عیب یابی کند.

 

سطح حرفه ای :

پرورش یک استادکار ماهر هدف این دوره است . در دوره آموزشی جامع و تضمینی تعمیر برد به روش مهندس عسگرزاده ، تنها زمانی یک فرد از نظر فنی می تواند استاد کار خوبی باشد که پس از یادگیری مفاهیم اولیه و شناخت کافی از تجهیزات اندازه گیری الکترونیک نظیر کار با اسیلوسکوپ یا کار با سیگنال ژنراتور و …، با تکرار و تمرین فراوان ، پروژه  های بیشتری را انجام داده باشد . در دوره حرفه ای تعمیر برد ، علاوه بر پروژه های 12 گانه آنالوگ و دیجیتال مختلفی که به کاراموزان تعمیرات برد حرفه ای ، طی یک پروسه زمانی  3 تا 6 ماه محول می شود ، جهت ارتقاء مفاهیم  کاربردی توضیح داده شده در کلاس آموزشی تعمیرات الکترونیک به مفاهیم عملی و کارگاهی ، از آنان دعوت می شود با کار در کارگاه تعمیر برد الکترونیکی ره آورد ، دوران کارآموزی خود را تکمیل نمایند. در  این بخش از دوره که کاراموزی کارگاهی نام دارد کاراموزانی که پروژه های 12 گانه خود را تکمیل نموده اند پس از مشاهده مراحل عیب یابی و تعمیر دستگاههای مختلف الکترونیکی توسط افراد ماهر ، بردهای الکترونیک واقعی را تعمیر می کنند.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر راجع به دوره آموزشی تعمیر بردهای الکترونیکی  با روش تدریس مهندس عسگرزاده علاقمندان می توانند ضمن تماس با شماره تلفن های : 66122910 – 021 و 66425252-021  جهت حضور در جلسات توجیهی و رایگان آموزش تعمیر برد  نام نویسی کنند تا مقدمات حضور آنان در کارگاه  شرکت ره آورد واقع در تهران – میدان انقلاب – مقابل درب مترو فراهم شود.

 

همچنین جهت درخواست رزرو حضور خود در جلسات توجیهی و رایگان دوره تعمیر برد مهندس عسگرزاده که در روزهای پنج شنبه یا شنبه برگزار می شود ، می توانید با ارسال پیامک ” علاقمند به حضور در جلسه توجیهی ”  به شماره 09351454460 ، منتظر تماس از سوی دفتر ثبت نام ره آورد الکترونیک باشید.

تماس با واحد مشاوره